PXN8

Тема в разделе "Скрипты", создана пользователем tr3ff, 20 дек 2006.

Информация :
Уважаемые пользователи если Вы ищите скрипт, то создайте тему в соответствующем разделе "Коммерческие" или "OpenSource"
В данном разделе создавать темы с префиксом"ИЩУ" запрещено.
Статус темы:
Закрыта.
Модераторы: DMS
  1. tr3ff

tr3ff Постоялец

Регистр.:
    26 июн 2006
    Симпатии:
    44
    PXN8

What is PXN8?

Every Photo web service is different but they all need integrated seamless editing software that's easy to use and doesn't require their users to download and install software.

This is where PXN8 (pronounced pix-en-ate) comes in. PXN8 is an online image editor with a user interface developed with standard web technologies (HTML, CSS and JavaScript) which are available by default on all modern web browsers.

Q. What does this mean for your users ?
    A. Your users can edit photos without downloading and installing additional software !
    Q. What does this mean for your website ?
    A. Uploading, Editing and Sharing photos becomes a seamless user experience that sets your website apart. Your website becomes a much more interactive environment. Your users are happier. Your website thrives.

How much does it cost?

A license for use on a single web server costs just $749 US dollars.

Больше на Перейти по ссылке

http://rapidshare.com/files/8259695/pixenate.rar

Не нулёный, ибо в перле я не очень. Хотя, вроде, и нулить не нужно (судя по коду), только хот линки в шаблонах нашёл...

2. scan

scan

Регистр.:
    1 апр 2006
    Симпатии:
    72
    Судя по отзывам, скрипт должен быть толковым.. Но глубоко сомневаюсь, что из всего арсенала защиты они выбрали тока хот-линки.. Ведь: "...license for use on a single web server costs just $749 US dollars.." :) Это цытата с сайта разработчика ;) Будем смотреть :)

3. tr3ff

tr3ff Постоялец

Регистр.:
    26 июн 2006
    Симпатии:
    44
    Х.З, код открыт, система на перле, шаблоны на php, asp, jsp... Я в перле не силён... Хотел в ретейлы бросить, но мне этот раздел не доступен =)

scan нравится это.
Статус темы:
Закрыта.