[Разное] OmniCom AlphaCom

Тема в разделе "Софт", создана пользователем kauh, 17 май 2007.

Статус темы:
Закрыта.
  1. kauh

kauh Создатель

Регистр.:
    12 мар 2007
    Симпатии:
    75
    AlphaCom

Powerful - yet inexpensive - multi-session terminal emulator for Windows 98SE/ME/NT and above (including Vista). Supports SSH/Telnet/direct RS-232/Modem connections with Linux, ANSI, IBM3151, Wyse 50/50+, Wyse 60, SCO ANSI, VT52, VT100, VT102, VT220 emulation.
    Features include dynamic font sizing, free LPD and pass-through printing support, Euro compatibility, multi-protocol file transfer, international character set and keyboard support, ActiveX developer toolkit, scrollback buffer, web browser integration, highlights and activates URLs, OEM readiness, online help, finger, host lookup, ping, traceroute, and time client.

FEATURES:
    • Euro support
    • Wyse 50/50+, Wyse 60, SCO ANSI, Linux, IBM3151, ANSI, VT220, VT102, VT100, VT52 emulations
    • Web enabled
    • Online technical support
    • Supports Windows 98SE/ME/NT and above
    • 32-bit written in C++ for durability and speed
    • Fast, compact, and easy to install
    • Requires just 2.5MB of disk space
    • SSH, Telnet, RS-232, Dial-up modem
    • Supports virtually all screen sizes with auto font sizing including 80x25, 80x24, 132x25, 132x43, and more
    • Auto-activity feature that restricts firewalls from closing connections due to inactivity
    • Auto-modem detection
    • Xmodem and Zmodem file transfer (including Zmodem autostart)
    • Auto-connect initiates a connection to a specified host
    • Auto-login securely stores and sends the user's login and password
    • TCP/IP utilities include finger, host look-up, ping, traceroute, FTP, time client and network scanner
    • Server commands allowing UNIX host to initiate client PC programs and even to set client preferences
    • Capture data received from to a file printer or clipboard
    • International keyboard and character set
    • Scroll-back buffer
    • Dynamic font sizing
    • Euro support
    • Customized attribute color settings
    • Configurable keyboard settings
    • Full screen mode
    • Active X document server for developers
    • Auto-close session on disconnect
    • Pass-through and LPD remote printing
    • OEM ready
    • Customizable application background
    • Supports Windows Terminal Services
    • Manual Disconnect Prevention feature
    Homepage: http://www.omnicomtech.com/products/alphacom.php3

AlphaCom.v7.0.1.53.Incl.Keymaker-CORE
    Код:

Ь   Я             Я   Ь
               Ь           ЬЬЫЯ                         ЯЫЬЬ           Ь
     ЬЯЯЫЬ ЬЫЯ         ЬЬЯЫЫЯ                             ЯЫЫЯЬЬ         ЯЫЬ ЬЫЯЯЬ
    Ь    ЮЫЬЯ     Ь ЯЯ ЬЫЫЯ   t h e  c r a c k e r s  o f   ЯЫЫЬ ЯЯ Ь     ЯЬЫЭ    Ь
    ЯЬ    ЫЫЫЬ Я ЬЬЬЯ ЫЫЫ                                     ЫЫЫ ЯЬЬЬ Я ЬЫЫЫ    ЬЯ
      Я ЬЬ ЯЯЯЬЯЫЫЫЯ ЫЫЫ    ЬЬЬ       ЬЬЬ     ЬЬЬ    ЬЬЬЬ  ЬЬЬ ЫЫЫ ЯЫЫЫЯЬЯЯЯ ЬЬ Я
            ЫЫЫ ЯЫЯ ЫЫЫ  ЬЫЫІІЫЫЬ  ЬЫЫЫІЫЫЬ ЫЫЫЫІЫЫЬ ЮЫІІЫЫЫІЫЭ ЫЫЫ ЯЫЯ ЫЫЫ
             ЫЫЫ Я ЫЫЫ  ЫЫІЫЯЯЫЫЫЭЫІЫЫЯЯЫЫІЫЮЫІЫЯЫЫЫЭ ІІЫЫЯЫЫЯЯ  ЫЫЫ Я ЫЫЫ
              ЫЫЫ ЫЫЫ  ЮЫЫЫЭ  ЫІЫЮЫЫЫЭ   ЮЫЫ ЫЫЫЭ ЫІЫ ЮЫЫЭ        ЫЫЫ ЫЫЫ
               ЫЫЫЫЫ   ЮЫІЫ  ЮЫЫЯЮЫЫЫ    ЫЫЫЭЫЫЫ ЬЫЫЫЭЫЫІЫЬЬЬ      ЫЫЫЫЫ
                ЫЫЫ    ЫЫЫЭ      ЫІЫЭ    ЮЫІ ЮІЫЫЫІЫЯ ЮЫЫЫЫЫЫЭ      ЫЫЫ
              ЬЫЬЬЬЫЬ  ЮЫЫЫ   ЫЫЬЮЫЫЫ    ЫЫЫЭЫЫЫЯЯЫЫЫ  ІЫЫІЯЯЯ    ЬЫЬЬЬЫЬ
    [rAD!s]  ЫЫЫЯЯ ЯЯЬ  ЫІЫЭ  ЮЫЫЭЫЫЫЭ   ЮІЫ ЫІЫ  ЫІЫЭЮЫЫЫЭЬЬ    ЬЯЯ ЯЯЫЫЫ
            ЫЫЯ         ЮЫІЫЫЬЫІЫЭЮЫІЫЫЬЫЫЫЭ ЫЫЫ  ЮЫЫЫ ЫІЫЫЫІЫЬ         ЯЫЫ
           ІЫЫЬ          ЯЫЫЫІЫЫЯ  ЯЫЫЫІІЫЯ ЮЫІЫЭ ЮЫІЭЮІЫЫІЫЫЫЫЭ        ЬІЫІ
           ЯІІЫ             ЯЯЯ       ЯЯЯ   ЯЯЯЯЯ ЯЯЯ ЯЯЯЯЯ             ЫІЫЯ
      ІЭ  Ь ЯЫЭ                                                         ЮЫЯ Ь  ЮІ
     ЮЭ  Ы   ЫЭ                      p r e s e n t                      ЮЫ   Ы  ЮЭ
     І  І  юЯЯ                                                           ЯЯю  І  І
    ЮЭ ЫЭ                 AlphaCom v7.0.1.53 *INCL KEYMAKER*                  ЮЫ Ю
    ю ЮЫ                                                                       ЫЭ ю
      ЫЭ                                                                       ЮЫ
     ЮЫ     Cracked by....:  tam Marley        Release-Name..:  CR-AC753.ZIP    ЫЭ
     ЫЫ     Supplied......:  Culture           Release-Date..:  2007/05/17      ЫЫ
     ЫЫЭ    Packaged......:  Gregory Isaacs    Release-Type..:  Util            ЫЫ
     ЫІЭ    Protection....:  not for ur eyes   OS............:  WinALL         ЮІЫ
     ЮЫЫ    Crack/SN......:  Keymaker          Language......:  English        ЫЫЭ
     ЮЫЫЭ   Rating........:  [You decide!]     Disks.........:  01             ЫЫЭ
      ЮЫЫ                                                                     ЫЫЭ
       ЫІЫ                                                                   ЫІЫ
        ЫЫЫ  ЯЫЬ                         ЬЯЯЯЬ                         ЬЫЯ  ЫЫЫ
         ЫЫЫЬ   ЯЬ                ЬЫІЯЬЬЯ     ЯЬЬЯІЫЬ                ЬЯ   ЬЫЫЫ
     ю    ЯЫІЫЬЬ   ЯЯЬЬ        ЬЯЯ     ЯЬ     ЬЯ     ЯЯЬ        ЬЬЯЯ   ЬЬЫІЫЯ    ю
      ЯЬЬ   ЯЯЫЫЫЫЫЬ   ЯЬ     Ю   ЯЬЬ  ЬЯ     ЯЬ  ЬЬЯ         ЬЯ   ЬЫЫЫЫЫЯЯ   ЬЬЯ
        ЯЯЫЬЬЬ  ЯЫІЫЫ   Ы      Я    ЯЯЫЬ       ЬЫЯЯ    Я      Ы   ЫЫІЫЯ  ЬЬЬЫЯЯ
         Ь  ЯЯЫЫЯ ЯЫ  юЯ          ЬЯЯ Ю°І     І°Э ЯЯЬ          Яю  ЫЯ ЯЫЫЯЯ  Ь
      Ью             Ь Ь         ЮЭ    ±±Э   Ю±±    ЮЭ         Ь Ь             юЬ
     ЫЭ      Я   ІЬЬЯ   ЯЬЬ       ЯЬЬ ІІЫ     ЫІІ ЬЬЯ       ЬЯЯ   ЯЬЬІ   Я      ЮЫ
    ЮІЫЬЬ±   ЬЬЬЫЫЯ        Я       ЬЬІІЯ       ЯІІЬЬ       Я        ЯЫЫЬЬЬ   ±ЬЬЫІЭ
     ЯІЫІЫЫЫЫІІЫ                 ЬЫІЯ             ЯІЫЬ                ЫІІЫЫЫЫЫІЫІЯ
         ЯЯЯЯЯ                 °ЫЯ                   ЯЫ°                ЯЯЯЯЯЯЯ
                              °Ы ЬЯЯЬ             ЬЯЯЬ Ы
                              ЮЭ°ІЯ ЮЭ           ЮЭ ЯІ°Ю
                               ЯЬ  ЬЯ             ЯЬ  ЬЯ
                                 ЯЯ                 ЯЯ
                         Ью                                 юЬ       ЬЬЯ ЬЯІЬ
         ЬІЯЬ ЯЬЬ       ЫЭ      Я   ІЬЬЯ       ЯЬЬІ   Я      ЮЫ   ЬЯЯ  ЬЬЬ   Ы
        Ы   ЬЬЬ  ЯЯЬ   ЮІЫЬЬ±   ЬЬЬЫЫЯ           ЯЫЫЬЬЬ   ±ЬЬЫІЭ ЮЭ  ЬІ°  ЯЯЬЬ
        ЬЬЯЯ  °ІЬ  ЮЭ   ЯІЫІЫЫЫЫІІЫ                ЫІІЫЫЫЫЫІЫІЯ   ЯЬ  Я  Я  Ь ЯЬ
      ЬЯ Ь  Я  Я  ЬЯ        ЯЯЯЯЯ                    ЯЯЯЯЯЯЯ        ЯЯІ°   ЫЯ  ЮЫ
     ЫЭ  ЯЫ   °ІЯЯ                                                       юЯ     ІЭ
    ЮІ     Яю                     ..: DESCRiPTiON :..                           ІЭ
    ЫІ                                                                          ІЫ
    ЫІ    Powerful - yet inexpensive - multi-session terminal emulation         ІЫ
    ЫІ    software for Windows 9x/ME/NT/2K/XP. Supports SSH/Telnet/ direct RS   ІЫ
    ЫІ    -232/Modem connections with Linux, ANSI, IBM3151, Wyse 50/50+, Wyse   ІЫ
    ЫІ    60, SCO ANSI, VT52, VT100, VT102, VT220 emulation.Features include    ІЫ
    ЫІ    dynamic font sizing, free LPD and pass- through printing support,     ІЫ
    ЫІ    Euro compatibility, multi-protocol file transfer, international       ІЫ
    ЫІ    character set and keyboard support, ActiveX developer toolkit,        ІЫ
    ЫІ    scrollback buffer, launch from default web browser, highlights and    ІЫ
    ЫІ    activates URLs, online help, multi- protocol file transfer, finger,   ІЫ
    ЫІ    host lookup, ping, traceroute, and time client.http://www.            ІЫ
    ЫІ    omnicomtech.com                                                       ІЫ
    ЮІЭЬ                                                                      ЬЮІЭ
      Я°Я                                                                    Я°Я
    юЯ                                                                          Яю
     ЯЬ          ЬЬ   Ь                                        Ь   ЬЬ          ЬЯ
        Я Ь ю ЬЯЯ  Я Я±Я                                      Я±Я Я  ЯЯЬ ю Ь Я
              ЮЭ         Я Ь          Ь        Ь          Ь Я         ЮЭ
          ЬІЯЬ ЯЬЬ           Яю Ь  юЯ            Яю  Ь юЯ           ЬЬЯ ЬЯІЬ
         Ы   ЬЬЬ  ЯЯЬ                                            ЬЯЯ  ЬЬЬ   Ы
         ЬЬЯЯ  °ІЬ  ЮЭ                                          ЮЭ  ЬІ°  ЯЯЬЬ
      ЬЯ Ь  Я  Я  ЬЯ                                            ЯЬ  Я  Я  Ь ЯЬ
      ЫЭ  ЯЫ   °ІЯЯ         ..: iNSTALL/REGiSTER NOTES :..         ЯЯІ°   ЫЯ  ЮЫ
     ЮІ     Яю                                                          юЯ     ІЭ
     ЫІ                                                                        ІЫ
     ЫІ   Use our keymaker to register the product.                            ІЫ
     ЫІ                         ..: iMPORTANT NOTE :..                         ІЫ
     ЫІ     Run CORE10k.EXE to verify this release, if CRC-check fails or      ІЫ
     ЫІ     even CORE10k.EXE is missing - you are probably using webshit!      ІЫ
     ЫІ                                  else                                  ІЫ
     ЫІ                          Thanks for choosing                           ІЫ
     ЫІ               (C)hallenge (O)f (R)everse (E)ngineering!                ІЫ
     ЮЫІ                                                                      ІЫЭ
      ЮЫІ               Ью                                  юЬ       ЬЬЯ ЬЯІЬІЫЭ
         ЯЬ ЯЬЬ        ЫЭ      Я   ІЬЬЯ        ЯЬЬІ   Я      ЮЫ   ЬЯЯ  ЬЬЬ    
           ЬЬЬ  ЯЯЬ   ЮІЫЬЬ±   ЬЬЬЫЫЯ            ЯЫЫЬЬЬ   ±ЬЬЫІЭ ЮЭ  ЬІ°  ЯЯЬЬ
       ЬЬЯЯ  °ІЬ  ЮЭ   ЯІЫІЫЫЫЫІІЫ                 ЫІІЫЫЫЫЫІЫІЯ   ЯЬ  Я  Я  Ь ЯЬ
     ЬЯ Ь  Я  Я  ЬЯ        ЯЯЯЯЯ                     ЯЯЯЯЯЯЯ        ЯЯІ°   ЫЯ  ЮЫ
    ЫЭ  ЯЫ   °ІЯЯ                                                        юЯ     ІЭ
        ЬЬ Ь                  ..: CORE NEWS AND iNFOS :..                 Ь ЬЬ
      ЬЫЫЫЫ ЯЬ                                                          ЬЯ ЫЫЫЫЬ
     ЮЫЫІЫЫЭ ЮЭ                                                         ЮЭ ЮЫЫІЫЫЭ
     ЫЫІЫЫЫ  Ы       - not available -                                  Ы  ЫЫЫІЫЫ
     ЮІЫІЫЭ ЬЯ                                                          ЯЬ ЮЫІЫІЭ
      ЫІЫЫ ЮЭ                                                           ЮЭ ЫЫІЫ
      ЮЫІЭ  ЯЬЬ                                                         ЬЬЯ  ЮІЫЭ
       ЫЫЭ     ЯЬ                                                    ЬЯ     ЮЫЫ
        ЯЫ      ЮЭ                                                  ЮЭ      ЫЯ
          І    ЬЯ                                                    ЯЬ    І
             ЬЫ                                                        ЯЯЫЬ
          ЬЯЯ                                                             ЯЯЬ
        ЬЯ                                                                   ЯЬ
      ЬЫЭ                                                                     ЮЫЬ
     ІЫЭ                                                                       ЫЫІ
    ЮЫЫ                                                                         ЮЫЭ
    ЫЫ                                                                           ЫЫ
    ІЫЫ                                                                          ЫЫ
    ЮЫЫЭ         юЯЬ                                                ЬЯю         ЮЫЭ
     ЫІЫЬ          ЮЭ                                              ЮЭ          ЬЫІ
     ЯЫЫЫЫЬЬ  ЬЬЬЬЫЯ                                                ЯЫЬЬЬЬ  ЬЬЫЫЫЫ
      ЫЫЫЫІЫЫЫЫЫЯЯ                                                    ЯЯЫЫЫЫЫІЫЫЫЫ
      ЮІЫ ЯЯЯ                                                              ЯЯЯ ЫІЭ
       ЮЫЭ                                                                    ЮЫЭ
       ЮЫЭ                                                                    ЮЫЭ
        ЫІ                                                                    ІЫ
        ЮЫЭ                                                                  ЮЫЭ
         ЫІ                                                                  ІЫ
         ЮЫЭ                                                                ЮЫЭ
          ЫІ                                                                ІЫ
           ЫЭ                                                              ЫЫ
           ЫЫ                                                             ЮЫЭ
          ЮЫЭ                                                             ЮЫЭ
         ЮІЭ                                                               ЮІЭ
         ЫЫ                 Ь  Яю                    юЯ  Ь                  ЫЫ
        ЮІЭ                ю       Я                Я       ю               ЮІЭ
         ЫЫ  ЬЫЯЯЬЬ     Ь Я         Я              Я         Я Ь     ЬЬЯЯЫЬ  ЫЫ
        ЮІЭЬЯЯ     ЯЫЬ ЯІЯ                                    ЯІЯ ЬЫЯ     ЯЯЬЮІЭ
        ЫЫ            Я                                          Я            ЫЫ
       ЫЫЫ                                                                    ЫЫЫ
       ІЫЫ                                                                    ЫЫІ
      ЮЫЫЭ                                                                    ЮЫЫЭ
      ІЫЫ                                                                      ЫЫІ
      ЫЫІ                                                                      ІЫЫ
      ІЫЫ                                                                      ЫІЫ
      ЫЫЫ                                                                      ЫЫЫ
      ЫЫЫ                                                                      ЫЫЫ
       ЫЫ                                                                      ЫЫ
        ЮЭ                                                                    ЮЭ
         Ы           ЬЬЬ                                        ЬЬЬ           Ы
          Ы       ЬЯЯ   ЯЯЬ   lAYOUt & hEADER bY. [rAD!s]    ЬЯЯ   ЯЯЬ       Ы
           ЯЬ     ЯЬ       Ы  nfO UPdATED ON [2004/12/02]   Ы       ЬЯ     ЬЯ
             ЯЯЬЬЬ     ЬЬЬЯ  Ь    (c) C.O.R.E. 2 0 0 7    Ь  ЯЬЬЬ     ЬЬЬЯЯ
                  ЯЯЯЯЯ                                          ЯЯЯЯЯ
     ъ CRC CBCE:DFC5

http://rapidshare.com/files/31840406/AlphaCom.v7.0.1.53.Incl.Keymaker-CORE.zip

amdest нравится это.
  2. aeronavtik

aeronavtik Создатель

Регистр.:
    15 июн 2006
    Симпатии:
    28
  3. Scaltro

Scaltro

Регистр.:
    15 сен 2007
    Симпатии:
    75
    Про что эта софтина то, по русски можно?

4. aeronavtik

aeronavtik Создатель

Регистр.:
    15 июн 2006
    Симпатии:
    28
    Alphacom - мощный эмулятор терминала мультисессии для Windows 9x/ME/NT/2K/2K3/XP. Поддержка SSH/Telnet/direct RS-232/Modem связи с Linux, ANSI, IBM3151, Wyse 50/50 +, Wyse 60, SCO ANSI, VT52, VT100, VT102, эмуляция VT220. Особенности включают: динамическую калибровку шрифта, свободный LPD и передачу, печатающую поддержку, Европейскую совместимость, передачу файла мультипротокола, международный набор символов и поддержку клавиатуры и многое другое.

5. Scaltro

Scaltro

Регистр.:
    15 сен 2007
    Симпатии:
    75
    Блин, понятней не стало :ah:, это что то типа WMVare work station чтоли? :confused:
    Или поясните мне что есть терминал мультисессии...

Статус темы:
Закрыта.